pixel Facebook

Notatki Kynologa

Pomysły na zdjęcia z psem

Muszę przyznać, że fotografia psów wciąga niemiłosiernie. W jakim miejscu bym się nie znalazła zastanawiam się nad ciekawymi kadrami. Moją pasją chcę zarazić innych, dlatego planuję stworzyć artykuły, którymi podzielę się pomysłami na psie zdjęcia.
Poniżej pierwszy z nich.

Maki

Niesamowicie piękny pomysł na czerwcową sesje. Duży plus jest taki, że to najczęściej rośliny dziko rosnące na łąkach i polach, dlatego zazwyczaj nie trzeba pytać o zgodę i płacić za możliwość zrobienia zdjęć.

Spadające kwiatki z drzew

Tutaj przyda się pomoc kogoś kto będzie potrząsał drzewem, kiedy Ty będziesz robić zdjęcie ustawionemu pod gałązkami psu.

Portret na tle wiosennych kwiatków

Wiosenne kwiatki w parku czy w ogrodzie zawsze pięknie się prezentują.

Na tle jeziora/stawu

Nierzadko towarzyszą im ciekawe pomosty. Promienie słoneczne odbijające się od tafli wody tworzą wspaniałe tło dla naszego modela.

Mlecz/mniszek lekarski

Na przełomie kwietnia i maja łąki zaczynają pokrywać się pięknym, żółtym dywanem. To dobry pomysł na zdjęcia. Nie polecam jednak wianków dla psa. Szybko więdną i brudzą sierść. Raz się skusiłam na taki wianek i wiecej tego nie zrobię.

Drugie życie sierści

Czas, w którym psy linieją zazwyczaj doprowadza właścicieli o zawroty głowy. Wyczesaną sierść można jednak uformować w ciekawy kształt.

Pole rzepaku

Łatwo dostępne i ładnie się prezentują. Charakterystyczny zapach rzepaku ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja akurat należę do tej pierwszej grupy :)

Pole lawendy

Powiew Prowansji w Polsce. Fioletowe i cudownie pachnące kwiaty kuszą do robienia zdjęć. Zanim jednak udasz się na lawendowe pole zapytaj właściciela, czy możesz zrobić na nim sesję psu. Zazwyczaj za taką możliwość pobierana jest opłata.

Na kłodzie

Sprawdzą się w tym przypadku sztuczki np. główka. Siedzący lub warujący pies na kłodzie też się dobrze prezentuje.

Wśród paproci

Bardzo lubię zdjęcia wśród paproci. Dodają tajemniczości. Wystarczy niewielka rabatka, aby zrobić dobre zdjęcie.

W restauracji/kawiarni

Wspólne wyjście na kawę lub obiad może być dobrym pretekstem do zrobienia zdjęcia z wykorzystaniem detali w restauracji (np. kwiatków).

Mam nadzieję, że zainspirujesz się którymś z powyższych pomysłów.
Jeśli tak, koniecznie daj mi o tym znać pisząc bezpośrednio do mnie,
a jeśli chcesz zobaczyć ten materiał w postaci filmu to kliknij tutaj.

Powrót do spisu treści

O autorce

Katarzyna Flis

kynolog, zoopsycholog, technik weterynarii, fotograf

Pisanie bloga sprawia mi dużo radości. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc Ci w budowaniu pozytywnej relacji z Twoim psem, opartej na wzajemnym szacunku, prawidłowej komunikacji i zrozumieniu.

Masz pytania, chcesz się podzielić swoją opinią? Zapraszam do kontaktu:

biuro@notatkikynologa.pl

Chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami na blogu?

Zapisz się na newsletter

Będę Cię informować o nowych artykułach i ciekawych publikacjach.